5 Adımda İndirim Kodu Nasıl Kullanılır

İndirim Kodu Nasıl Kullanılır konusu en çok merak edilen konuların başında geliyor kuşkusuz. Zira insanlar indirim kodu alabiliyor ancak kullanım noktasında sorun yaşıyorlar. Dolayısı ile çözülmesi gereken bir sorun. Biliyorsunuz artık bir çok firma gerek daha fazla müşteri elde etmek gerekse marka bilinirliğini artırmak adına müşterilerine İndirim Kodu imkânları sunuyor.

Web sitemiz aracılığı ile dağıtılan İndirim Kodları sayesinde söz konusu markalardan yaptığınız alışverişlerde belirli oranlarda ek indirimler kazanabiliyorsunuz. Buraya kadar çok güzel. Ancak dikkat ettiğimiz kadarı ile İndirim Kodu Kullanma konusunda zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor.

Örneğin, özellikle sorun yaşanan şu konular çok merak ediliyor;

  • Trendyol indirim kodu nasıl kullanılır?
  • Trendyol da indirim kodu nasıl alınır?
  • Trendyol 40 TL indirim nasıl kullanılır?
  • Trendyol Cüzdanım indirim kuponu nasıl kullanılır
  • Trendyol indirim kuponu Kullanamıyorum
  • İndirim kodu hata veriyor
  • Hepsiburada indirim kodu nasıl girilir?
  • İndirim kodu nereye yazılır
  • İndirim kodu geçersiz diyor.
  • İndirim kodu bu alışveriş için kullanılamaz uyarısı çıkıyor.

Tüm bu sorunların çözümüne yönelik olarak 5 Adımda İndirim Kodu Nasıl Kullanılır başlıklı bir rehber oluşturduk. Ciddi anlamda faydasını göreceksiniz.

İndirim Kodu Nasıl Alınır

İndirim Kodu Nasıl Kullanılır madde madde ve detaylı olarak anlatıyor olacağız. Ancak kodu kullanmak için önce almak gerekiyor. Peki İndirim Kodu Nasıl Alınır. Bu çok zor değil. İndirim Kodu Almak bu sürecin en kolay aşaması. İndirim kodu almak için kuponburada.com web sitemizi açıp üst menüdeki mağazalar sayfasına giriş yapmanız yeterli.

menü

Burada karşınıza alfabetik sırayla dizilmiş olan markalar gelecek. Hangi markadan alışveriş yapmak istiyorsanız ona ait sayfaya tıklayın. Açılan marka sayfasında markaya ait onlarca farklı oranda indirim kodu sizin kullanımınız için hazır bekliyor olacak. İndirim kodu metin açıklamasının karşısındaki Kodu Aç yada Aktif Et butonuna tıklayıp kodunuzu alabilirsiniz.

indirim kodları

Buraya kadar tamam. Sürecin kolay bölümünü geçtik. Şimdi asıl zor olan bölüme gelelim. Yani kullanıcıların aldıkları kodu kullanma aşamasında en çok sorun yaşadıkları aşamaya. İndirim Kodu Nasıl Kullanılır aşamasına.

Kullanmak için almak gerekiyor demiştik. Önce satın alım yapmayı planladığınız markanın ürünlerine ait kodu alın ve elinizde hazır kodunuz varken bu aşamada devam edelim. Ancak aldığınız indirim kodunun açıklamalarına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

bin lira

Örneğin yukarıdaki görselde olduğu gibi; “1000 TL ve üzeri alışverişlerde kullanılmak üzere” şeklinde bir açıklama varsa bu kodu 50 TL lik alışverişinizde kullanamazsınız. Kullandığınız takdirde hata yada uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız. Bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde bizzat uygulamalı bir eğitim sonrası artık indirim kodu kullanma sorunu yaşamıyor olacaksınız.

5 Adımda İndirim Kodu Nasıl Kullanılır

1 – Öncelikle tercih ettiğiniz markanın sayfasını açıyorsunuz. Örneğin; DR Mağazası

bin lira

Burada öncelikle indirim kodlarının açıklamalarını inceliyoruz. Dikkat edin seçtiğimiz kodun açıklamasında 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kullanılmak üzere ibaresi var. Dolayısı ile bu indirim kodu sadece 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kullanılabilir. Onun haricinde kullanmak isterseniz mutlaka hata verecek ve “indirim kodu bu alışveriş için uygun değil” uyarısı karşınıza çıkacaktır. Kodumuzu kopyalıyoruz.

kodu kopyala

2 – Kodumuzla birlikte alışveriş yapacağınız marka web sitesine giriş yapıyoruz.

Mağazaya üyelik girişi gerçekleştiriyoruz.  Tamam şimdi hemen hatırlayalım. Kodumuz 1000 TL  ve üzeri için geçerliydi. Demekki indirim kodumuzun aktif olabilmesi için mağazada en az 1000 TL lik alışveriş gerçekleştirmemiz gerekiyor.  Kodun açıklamalarına uygun hareket etmemiz koddan faydalanabilmek adına çok önemli. Yapalım alışverişimizi

sipariş

3 – 1000 TL lik alışveriş tamamlandı. Şimdi sepet sayfasına gidip kodu girelim

Bu aşamada sepet sayfanızda alışveriş tutarınız, standart kargo ücreti ve toplam ücret belirecek. Bu arada en alt kısımda indirim kodunuzu gireceğiniz alanı göreceksiniz. Kopyaladığınız kodu bu alana yapıştırıp sorgula butonuna tıklayın.

kod

4 – Sorgulama butonuna tıklayınca indirim tutarı yansıyacaktır.

Bu aşamada gördüğünüz gibi aldığımız kod doğru olduğu için herhangi bir hata yada uyarı mesajı ile karşılaşmadık.  Kodumuz 100 TL indirim rakamını çıkardı ve Kullan butonu belirdi. Kullan butonuna tıklıyoruz.  

kod kullanımı

5 – İndirim yansır ve yeni fiyat belirir.

Bu son aşamada artık uygula butonuna tıkladığınızda indirim kodunuz yukarıda yerini alır ve yeni indirimli ücret ekrana yansır. Görsele dikkat edin. Artık yukarıdaki Devam Et butonuna tıklayarak indirimli alışverişinizi bitirip ödeme aşamasına geçebilirsiniz. Hepsi bu kadar. Buraya kadar dikkat edilmesi gereken en önemli kriter aldığınız kodun açıklamalarına uygun hareket etmek olacaktır.

blank

Buradaki açıklama ve adımlara uygun hareket ettiğiniz takdirde İndirim Kodu Nasıl Kullanılır noktasında artık sorun yaşamayacaksınız. Keyifli alışverişler diliyoruz.

10.000+ kişi arasına katıl, hediye indirim kodları ve çekilişlerden haberdar ol!

Aboneliğin İçin Teşekkürler

Bir şeyler Yanlış Gitti

“5 Adımda İndirim Kodu Nasıl Kullanılır” Hakkında bir yorum

blank
TOLGA KARADUMAN

en iyi cevapları yazıyosunuz. okumadan geçilmeyecek yazılarınız için canı gönülden teşekkürler.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*