Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır

Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır konusunu detaylandırmadan önce Amazon hakkında kısa bilgiler vermek uygun olacak. Amazon ‘u biliyor olmalısınız. Amazon.com, Inc olarak geçen kısaca Amazon olarak anılan merkezi Amerika Birleşik Devletleri ‘nde Jeff Bezos tarafından bulunan global bir e ticaret ve bulut bilişim şirketi. Ayrıca toplam satış hacmi ve piyasa değeri yönünden dünyanın adeta bir numaralı alışveriş sitesidir Amazon.

Amazon’un, üyelerine özel olarak sunduğu “Amazon Prime” abonelik sistemi ülkemize de gelmiş durumda. Bu aboneliğin içerisinde aynı zamanda Amazon Prime Video ve Gaming de bulunuyor. Peki ama bu Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır Üyelerine ne tarz ayrıcalıklar vaat ediyor? Amazon Prime Türkiye fiyatı nedir? Bütün bunları konumuz içinde detaylı olarak cevaplıyor olacağız.

Amazon Prime Nedir?

Biliyorsunuz Amazon, 2018 senesinde Türkiye pazarınada giriş yapmıştı. 2 yılın ardından Amazon Prime ‘da Türkiye içinde hizmetlerini sunmaya başladı. Amazon Prime, Amazon şirketinin üyeleri için bazı ayrıcalıklar sunduğu abonelik sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha açık bir ifadeyle, Amazon Prime, özel kullanıcılarına standart Amazon müşterilerinde olmayan yada ücretli olarak sunulan Amazon’un ücretli abonelik programıdır. Bu programla ek hizmetlere erişim sağlayabiliyorsunuz.

Bu programla kullanıcılar içerisinde aynı Netflix gibi dizi ve film platformu da bulunduran Prime Video’dan da yararlanabilmekteler. Prime video için ek herhangi bir ücret ödemeye de gerek yok ayrıca.

Prime Video’nun yanı sıra Prime Gaming de aboneliğin içinde bulunan bir diğer hizmet. Prime kullanıcıları, bu hizmet sayesinde Twitch’teki kanallara ücretsiz olarak abone olabilme şansına sahip. Ayrıca üyeler, Amazon’un sunduğu ücretsiz oyunları da kütüphaneye ekleyebiliyorlar.

Amazon Prime Nasıl Kullanılır?

Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır konumuz kapsamında bu aşamada İlk olarak Amazon Prime’a nasıl üye olabileceğinizden bahsedelim;

 • Amazon Prime Üyesi Olmak İçin öncelikle bir Amazon hesabına sahip olmanız gerekiyor.
 • Üyeliği başlatmanızın ardından Prime’a katıl seçeneğine tıklamanız yeterli olacak.
 • Prime’a katılmanız için de ininal Kart bilgilerinizi sisteme girmelisiniz.
 • Bilgilerinizi girdikten sonra Amazon her ay sizden 7,90 TL ödeme almaya başlayacak.

Amazon Prime ’ın Amazon üstünden kullanılabilecek özellikleri; ücretsiz hızlı kargo ve indirimli ürünlerden faydalanma. Bunun yanı sıra kullanılabilecek başka özelliklere ise farklı internet adresleri üzerinden ulaşılması gerekmekte; örneğin Twitch;

 • Prime Gaming’e dahil olabilmek için ilk olarak siteye girmeniz gerekiyor.
 • Ardından Amazon hesabınız ileTwitch hesabınızı eşleştirmelisiniz.
 • Bu işlemin ardından Prime Gaming’eözel bir şekilde sunulmakta olan ücretsiz aboneliğiniz sayesinde beğendiğiniz yayıncıları takip etme şansına sahip oluyorsunuz.

Prime Gaming’de ayrıca, oynamakta olduğunuz pek çok oyunun content paketleri, DLC’leriya da direkt oyunların kendileri yer alıyor. Bunun için de Steamveya başka herhangi bir oyun istemcisiyle Prime Gaming hesabını eşleştirmen yeterli. Bunun için bir ücret ödemenize de gerek yok.

Prime Video özelliğine baktığımız zaman; Netflix, BluTVve daha pek çok uygulama benzeri olan sistemde yer alan dizileri ya da filmleri izleyebilmeniz için size geniş bir imkân sunuyor. Bu sistemde Amazon Orijinal yapımlarından olan “TheBoys”ve “The Man in The High Castle”gibi büyük bir popülariteye sahip olan dizilere de erişebilmektesiniz. Bu aşamada Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır konusu hakkında kapsamlı bilgi sahibiyiz artık. Diğer detaylarla konuyu netleştiriyor olacağız.

Amazon Prime Türkiye Fiyatı

Dünya çapında 19 ülkede faaliyetlerini devam ettiren Amazon Prime ’ın Türkiye kullanıcılarından aylık olarak talep ettiği fiyat 7.90 TL.  Ayrıca Amazon Prime 30 gün boyunca ücretsiz denenebilmekte ve üyeler istedikleri zaman aboneliklerini iptal edebilmekteler.

Amazon Prime Faydaları Nelerdir?

Amazon Prime bir çok fayda ile birlikte geliyor. Amazon Prime üyesi olduğunuz anda sınırsız hızlı kargo teslimatı gibi bir imkândan faydalanacağınızı belirtmiştik.  Bunun yanı sıra bir çok ek hizmetten de ücretsiz yada çok düşük fiyatlarla faydalanmaya başlayabiliyorsunuz.

Ücretsiz Amazon Prime Hizmetleri Şunlar;

 • Amazon Prime Video:  Adeta Netflix gibi kullanıcılarına sınırsız film ve dizi arşivinden faydalanabilme imkanı sunan Amazon Prime Video,  ayrıca dünyaca ünlü yıldızların bulunduğu klasik yapımlarıylada ciddi anlamda Netflix ‘e rakip olarak çıkıyor. Bu kullanıcılar için çok iyi bir gelişme.  Prime Video’nun diğer faydalarından biride Android ‘den iOS ‘a, Smart TV ’den, Xbox hatta PS4 ’e kadar farklı platformlarla oldukça uyumlu çalışabilmesi.
 • Amazon Prime Reading:  Amazon Prime üyelerine ücretsiz sunulan Amazon Prime Reading hizmeti ile Amazon arşivinde bulunan binlerce e kitap ve e dergi ‘ye sınırsız olarak ulaşabiliryorsunuz.
 • Amazon Prime Music:  Bu Spotify benzeri farklı bir hizmet.  Oldukça geniş çaplı bir müzik arşivine sınırsız olarak ulaşabiliyorsunuz. Dünya çapında ünlü birçok sanatçıyı kapsayan global  müzik kütüphanesi olarak hizmetinize sunulmuş . Dahası Amazon Prime Müzik için ek ücret ödeme yapmadan kullanabileceksiniz.
 • Amazon Photos:   Bu aynı zamanda bir Amazon Cloud hizmeti. Tıpkı Dropbox gibi işlevleri var.  Bulut tabanlı bu sistem harici bellek hizmeti görevi ile sınırsız fotoğraf yükleyip saklayabilme imkanı sunuyor.
 • Twitch Prime:  Twich Dünyanın en yoğun kullanılan oyun platformlarından biri. Amazon Prime sayesinde Twitch de,  Amazon Prime kullanıcılarına özel indirimler, kampanyalar ve farklı etkinlikle sunuluyor.
 • Amazon Prime Day: Yalnızca Amazon Prime üyelerine özel olarak sunulan bu uygulamada Amazon’un global çapta düzenlediği yılın en büyük indirim günleri Prime Day ’e çok özel indirimler ve renkli fırsatlar eşliğinde erişebiliyorsunuz.

Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır konumuzu sonlandırırken, net olarak görüldüğü gibi Amazon Prime Programı sadece hızlı kargo hizmetinden ibaret değil.  Aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan oldukça popüler programlarına ücretsiz ulaşmayı sağlıyor.  Amazon Prime ’ı asıl çekici kılan uygulaması ise özel üyelerine çok farklı indirimler sunması.  Artık Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır biliyorsunuz. Keyifli kullanımlar diliyoruz.

 

10.000+ kişi arasına katıl, hediye indirim kodları ve çekilişlerden haberdar ol!

Aboneliğin İçin Teşekkürler

Bir şeyler Yanlış Gitti

“Amazon Prime Nedir Nasıl Kullanılır ( 2021 Güncel )” Hakıkında2 yorum

blank
ertuğrul

işte bu gün okuduğum en şahane haber. Bu haber doğrumu?. Önce size bi sorayım. Sonrasında doğrulayalım hesaba giriş yapalım. Teşekkür ederim bu haber için. Böyle keyif detoksu yaptırcak haberler yayınlayın sürekli hocam.

blank
Kuponburada

Haber doğru 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*