İndirim Kodu Kullanmanın 6 Faydası

İndirim Kodu Kullanmanın 6 Faydası sizi gerçekten şaşırtacak ve süratle bu planlamayı yapmak için harekete geçirecek gibi.  Zira önceki dönemlere oranla online alışverişin daha fazla tercih edildiği son dönemlerde insanların alışverişlerinden daha çok keyif alabilmelerini sağlamak için e-ticaret platformları ve pek çok marka daha çok  İndirim Kodları sunmaya başladırlar bile.  Bu hem onların satışlarını artırdı hem aynı zamanda insanların daha uygun fiyatlarla alışveriş yapabilmelerine vesile oluyor.

İndirim Kodu Nedir

İndirim Kodu Kullanmanın 6 Faydası ‘na geçmeden önce indirim kodu tanımı hakkında kısa açıklamalar yapmakta fayda var. Peki İndirim Kodu Nedir? Hemen cevap verelim; İndirim kodu belirli kampanya ve sürelerde belirli ürünlerde geçerli olmak üzere farklı indirim oranlarında oluşturulan  sayısal kodlardır.  Bu kodlar, e-ticaret sitelerinde ya da markaların bizzat kendi web sitelerinde sepet veya ödeme aşamalarında ilgili alana girildiği zaman, toplam tutarda veya belirli ürün ya da ürünlerde indirimler sağlamaktadır. Bunun bize ne faydası var peki?. Yada şöyle soralım, nedir indirim kodu kullanmanın faydaları?  Bizimde hedefimiz bunun cevabını detaylı olarak vermek. İndirim Kodu Kullanmanın 6 Faydası başlıklı makalemiz bu amaçla oluşturuldu. Şimdi madde madde inceleyelim;

İndirim Kodu Kullanmanın 6 Faydası

1 – Beğendiğiniz Ürünleri Daha Ucuza Satın Alabilmenizi Sağlıyor

İndirim Kodu Kullanmanın 6 Faydası  ‘ndan en başta geleni istediklerinizi ucuza alabilmeniz. Markalar ve e-ticaret platformları tarafından son dönemlerde sıklıkla piyasaya sürülen indirim kodları, beğendiğiniz, fakat fiyatından dolayı ya ertelemek ya da vazgeçmek zorunda kaldığınız pek çok ürüne anında sahip olabilmenize yardımcı oluyor. Sepette sağladığı %40, %50 hatta %60’a varan büyük indirimler sayesinde ihtiyaçlarınızı, bütçenizi çok sarsmadan karşılayabiliyorsunuz. Üstelik indirim kodları yalnızca belirli kategoriler için de geçerli sınırlı değil. Kozmetikten kişisel bakıma, giyimden ayakkabıya, ev eşyalarından elektrikli ürünlere, cep telefonlarından bilgisayarlara binlerce ürün için bu indirim kodlarını kullanabilmektesiniz.

2 – Ücretsiz Kargo Fırsatları Sağlıyor

Müşteriler, online alışveriş yaparken bir de kargo masrafı ödemek mecburiyetinde kalıyorlar. Ancak indirim kodunun sağladığı en büyük faydalardan bir tanesi de ücretsiz kargo fırsatları sunmasıdır. Bu nedenle markaların ve e-ticaret platformlarının sık sık piyasaya sürdüğü indirim kodu çeşitlerinden biride bedava kargo kuponları ‘dır. Bu kuponları elde ettiğiniz takdirde alışverişleriniz için herhangi bir kargo bedeli ödemenize gerek kalmaz.

3 – Yalnızca İndirim Değil Çeşitli Kampanyalar Da Sunuyor

İndirim Kuponları; kargo bedava kampanyası ya da çeşitli indirimlerin yanında 1 alana 1 bedava ya da 1 alana ikincisi yarı fiyatına vb. daha pek çok kampanyayı da müşteriler ile buluşturuyor. Çeşitli marka, butik ya da mağazalardan seçili ürünlerde belirli bir tutarda alışveriş yaptığınız zaman bu indirim kodlarını kullanarak sepette büyük kampanyalar kazanabiliyorsunuz.

4 – İndirim Kodları Etiket İndirimlerinin Aksine Alışverişten Daha Çok Keyif Almanızı Sağlıyor

Pek çok mağaza ve marka, artık etiket üzerinden indirim yapmaktan ziyade indirim kuponu vermeyi daha fazla tercih ediyor. Bu kararı vermelerindeki en önemli sebep de sadece belirli bir dönem içerisinde geçerli olan indirim kodlarının müşterinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlaması. Zira indirim kodunu kullanan müşteri çok az bulunan bir fırsat yakaladığı için, gerçekleştirdiği alışverişten daha memnun bir şekilde ayrılıyor.

Bu nedenle, etiket üstünden yapılan indirimlerin ortaya koyduğu etki ile indirim kodunun sepette uyguladığı indirimi görmek arasında ciddi bir fark oluşuyor. Belli bir süre için piyasaya sürülen indirim kodunu zamanında değerlendirmek, tüketicinin yaptığı alışverişten daha çok keyif almasına yardımcı oluyor.

5 – İndirim Kodları Pek Çok İndirimden Daha Güvenilir

İndirim kodlarının normal indirimlerde daha farklı olduğu başka bir durum da mağazalarda kendisini gösteriyor. Normal zamanlarda ortalamanın daha üstü fiyatları ile bilinmekte olan bir mağazanın indirimi doğruca etiket üstünden yapması markaya olan güveni azaltabilmektedir.

Dolayısı ile böyle bir üst fiyat segmentinde yer almakta olan mağazalar direkt olarak etiket üstünden indirim uygulamaktansa, daha güvenilir ve net olmasından dolayı tüketicilerine belirli zamanlarda indirim kodu sunmayı tercih ediyorlar. Tabi sundukları indirim kodunun faydalarınıda daha çok müşteri artışı olarak görmeleri çok sürmüyor. Demekki indirim kodu uygulaması güven sağlama açısından daha önemli.

6 – Daha Planlı Ve Uygun Bir Alışveriş Sistemi Oluşturmanıza Yardımcı Olur

Yeni bir ürün satın almayı istediğiniz zaman mevcut indirim kodların araştırarak kısıtlı bir süre içerisinde karar vermek zorunda kalmaz ve satın aldığınız üründen dolayı sonrasında pişmanlık duymazsınız. İhtiyacınız olan ürünleri çok daha uygun ücretlere satın almak için ortaya konan faydaları daha iyi değerlendirme imkânınız olur. Yeni ürün ve marka denemek için indirim kodları iyi bir imkân olabilmektedir.

 

 

10.000+ kişi arasına katıl, hediye indirim kodları ve çekilişlerden haberdar ol!

Aboneliğin İçin Teşekkürler

Bir şeyler Yanlış Gitti

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*