indirim kodu nedir

İnternetten alışveriş yapmak kuşkusuz günümüz teknolojisi vasitasi ile hayatimiza giren muhteşem bir kolaylık. Bu elbette göz ardı edilemez. Online ticaretle tanışmayan kalmamıştır diye düsünüyoruz. Sizde yüzlerce e – ticaret sitesi arasından herhangi birinden en az bir defa mutlaka alışveriş yapmışsınızdır. Bu gayet doğal. Istediğin ürünün evden hiç çıkmadan kapına kadar gelmesi gibi kolaylığı yaşamamak tabiki zekice bir tutum olmayacaktır. Vurgulamak istediğimiz asıl konu başka.

Çok beğendiğiniz herhangi bir ürünü olabilecek en ucuz fiyattan satın almak için birçok sitede karşılaştırma yapma gibi bir fikir uyguladiniz mi?. Eger sürekli olarak bütün alışverişlerinizi internet üzerinden yapiyorsaniz böyle bir kistas uygulamis olabilirsiniz. Zira siz artik deneyimli bir müsteri konumundasiniz. Büyük ihtimalle ayni ürünü satan diger internet siteleri arasinda fiyat karşılaştırması yapip en uygun fiyatı sunan siteden alışverişinizi yapıyorsunuz.

Şimdi size bundan daha etkili bir yol oldugunu söylesek. Üstelik istediginiz o ürünü daha ucuza alabileceksiniz. Hayir bu bir saka degil. Alışverişleriniz esnasinda İndirim kodu yada indirim kuponu  kavramlari ile tanıştınız mı?. Belki sadece adını duydunuz ancak iş hayatinin yoğunluğu arasinda ne oldugunu sorgulamaya vakit bulamadiniz. Peki aslinda hayatiniza ekstra bir kolaylık olarak giren indirim kodu nedir? hiç merak ettiniz mi?

Merakınızı gidermek için söyle belirtelim alışveriş yapan kisinin özel bir teklif veya indirimden yararlanmasina imkân taniyan bir kod veya harf yada sayi dizisi olarak tanimlanan bu kodlar kupon kodlari olarak da bilinir. Ürünü indirimli olarak almanizi saglar. Indirim kodlari, markalarin müsterileri için alışverişi artirmak daha çok kisinin istedigi ürüne kolayca ulasmasini saglamak amaciyla sunulan bir çesit hediye gibi düsünülebilir aslinda.  Ancak çok iyi bir uygulama oldugu açik.

Indirim Kuponu yada Indirim Kodu aslinda Ingilizceden dilimize çevrilmistir. Ürün satin alimi esnasinda uygulanan finansal  indirim yada indirim amaciyla kullanilabilecek bir tür koddan ibarettir.  Sizin için üretilen ve seçtiginiz ürüne uygulanan bu kodu alip ilgili markanin sitesinden yapacaginiz alışveriş sirasinda açilan kutucuga girisini yaparsiniz ve harika bir sonuç.  Örnegin 150 TL lik ürün sizin için 100 TL ye düser.

İndirim Kodları 2 Şekilde Sunulur

Yüzde Oranli Indirim Kodu       :  Bu tür indirim kodlari  yüzde oranli indirim formati ile indirim sunar. Örnegin % 10, % 20 hatta % 50 gibi.  Sitemizde herhangi bir markanin indirimleri arasinda dolasirken bu tip bir indirim modelini digerleri arasinda mutlaka farketmissinizdir.  Yüzde oranli indirim kodu ile begendiginiz ürünü görünen fiyatinin altinda satin alabilmek çok güzel.

Sabit Türk Lirasi Indirim Kodu :  Bu formattaki indirim sekli müsterilere satin alma islemlerinde belirli tutarda bir indirim saglayan sabit fiyattir. Örnegin herhangi bir satin alma isleminde 10 TL indirim saglayan marka bu formati kullanmis olacaktir.  Satin almak istediginiz normalde 50 TL ise alacaginiz 10 TL lik indirim kodu ile bu fiyat 40 TL ye düsecektir.

Bu uygulamaya günümüz teknoloji çaginda artik web siteleri vasitasi ile ulasmak çok kolay. Kuponburada.com web sitemiz size bu kolayligi sunuyor. Web sitemizde hayatinizi kolaylastiracak ve alışverişten zevk almanizi saglayacak indirim kodlari sunuyoruz. Sitemizi incelediginizde birçok markanin degisik formatlardaki indirim kodlarini gözlemleyebilecek, bunlar arasindan dilediginizi seçerek indirimli alışverişin keyfini çikarabilirsiniz.  Unutmayin Elde ettiginiz her indirim kodu benzersiz ve size özel. Aldiginiz kupon kodu yalnizca bir kez kullanilmak üzere size sunulur.

Markaların İndirim Kodları takip edilerek alışverişler sürekli bir sekilde çok ucuza getirilebilir. Bu artik çok kolay. Yapmaniz gereken tek sey kuponburada.com web sitemizi sürekli takip etmek. Zira sizin için sürekli sürprizlerimiz olacak.

10.000+ kişi arasına katıl, hediye indirim kodları ve çekilişlerden haberdar ol!

Aboneliğin İçin Teşekkürler

Bir şeyler Yanlış Gitti

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
Efsane Cuma İndirimleri Trendyol'da başladı! %70'e Varan İndirimlere Ek İndirim Kodları İçinTIKLAYIN
+