İnternetten Para Kazanmak İçin

İnternet teknolojileri hakkında bilgi seviyeniz nedir? İnterneti sadece oyun oynamak veya film izlemek için mi kullanıyorsunuz?  O halde size sunulan büyük nimetin farkında değilsiniz demektir.  İnternetten hatırı sayılır derecede para kazanabilirsiniz?. İnternet ‘i  dev bir ülke olarak düşünün.  akıllıca davranarak ve halihazırda şu an yapmakta olduğunuz işlere devam ederken internetide kullanabilir böylece iyi seviyede para kazanabilirsiniz. Bu yüzden hemen geniş ufuklu bakın ve interneti sadece oyun ve film izleme platformu olarak görmekten vazgeçin. İşte size internetten para kazanmaya başlamak için çok etkili bazı tavsiyeler


Kendi Web Sitenizi Oluşturun

İnterneti büyük bir ülke olarak düşünün dedik. İnternet dev bir ülke ise, web siteleri bu ülkede bulunan gayrimenkuller gibidir. Şimdiye kadar fiziksel gayrimenkullerin değerli olduğuna dair genel bir anlayışa sahip olduğunuzu zaten biliyoruz. Fakat unutmayın dijital gayrimenkuller de aynı şekilde değerlidir. Bir web sitesi oluşturarak, kendi online “arsa” nızı oluşturmuş oluyorsunuz. Her zaman söylediğimiz gibi yeniden tekrar etmekte fayda var. İnternet sitesi yapmak artık çok kolay. Bir domain satın alıyorsunuz. Ki domain için domain indirim kuponu kullanarak ucuza getirebilirsiniz. Ucuz Domain Satın Alma konusunda bilgi için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Domain satın aldınız. Şimdi sıra geldi web sitenizi oluşturmak için bir hosting alanı almaya. Merak etmeyin bu çok kolay bir süreç. Tekrar edelim günümüzde bir web sitesi oluşturmak artık çocuk oyuncağı gibi birşey. Herşey çok basit ve sandığınızdan daha kolay.

Baştada belirttiğimiz gibi kişisel yada herhangi bir alana yönelik bir web sitesi açmak için wordpress’i tercih edebileceğiniz gibi blogger yada benzeri platformlardanda faydalanabilirsiniz. Hosting nasıl alınır ve web sitesi nasıl kurulur konusunda detaylı bilgi vermek için en yakın zamanda detaylı bir makale oluşturacağımızı bilmenizi istiyoruz. Takipte kalın. Tüm detayları size öğreteceğiz.

Web Sitenizle Özel Reklam Anlaşmaları Yapın :

Web sitenizi oluşturup hatırı sayılır ziyaretler elde etmeye başladıysanız sonraki aşamada oldukça kaliteli giyinerek elinizde bir ajanda yada bir tabletle gidip firma ziyaretleri yapabilir, sitenizden bahsederek özel reklamlar alabilirsiniz. Bu ziyaretleri başlangıçta bulunduğunuz semtteki firmalara karşı yaparak başlayabilirsiniz. Ayrıca eğer siteniz arama motorlarında iyi seviyelere gelirse sizin reklam için firma aramanıza gerekte kalmayacaktır. Zira iyi bir web sitesi için reklam verenler sitenizde reklam vermek için mail göndermeye başlayacaktır. O halde sitenize kaliteli içerik girişleri yaparak onu iyi seviyelere getirmek için ciddi çaba harcayın.

Basit bir bir örnek verelim bir ev hanımı hobi olarak yemek tarifleri üzerine bir web sitesi açtı. Her gün düzenli olarak tarif ekledi. Sitesine eklediği her tarifi sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Bunu sabır ve kararlılıkla bir yıl boyunca devam ettirdi. Şimdilerde bir asgari ücretlinin aldığı ücretten fazla aylık gelire sahip. Aynı zamanda geliri sabit değil ve gelen özel reklam teklifleriyle sürekli artıyor.

Unutmayın bir web sitesi açmak için blogger gibi ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Sadece kararlılık ve sabırla süreklilik gerekiyor. Bir yıl boyunca web sitenizle bir bebekle ilgilenir gibi ilgilenin neticede o bebek bir süre sonra büyüyecek ve artık çok fazla ilgi istemeyen size faydası dokunan bir seviyeye gelecektir.


Linkedin ve Para Kazanma

Linkedin profesyonel bir iş ağı ve sosyal medya sitesidir. Elbette linkedinde doğrudan para kazanma gibi bi durum söz konusu değil. Ancak hali hazırda mevcut ve potansiyel arkadaşlarınıza, müşterilerinize, ve daha fazlasına ulaşmak için harika kaliteli bir köprü görevi görür. Öncelikle seçtiğiniz kariyer yükseltme yolculuğunda yada hizmet verdiğiniz size ait sektörde iyi bir itibar kazanacak ve iş dünyasındaki önemli olaylardan haberdar olabileceksiniz. Eski okul arkadaşlarınızı, iş arkadaşlarınızı bulabilir, hiç tahmin etmediğiniz bir zamanda belkide yurt dışından önemli bir teklif alabilirsiniz. Linkedinde kaliteli bir profil oluşturmak ve sürekli güncel olmak çok önemli. Profilinize mutlaka web site adresinizi ekleyin.

Burada oluşturulan forumlara, sohbet ortamlarına katılım sağlayın. Bağlantılarınızı artırmaya onlarla samimi ve kaliteli diyaloglar geliştirmeye dikkat edin. Tabiki baştada belirttiğimiz üzere Linkedin ‘de doğrudan para kazanma özelliği yok. Fakat kaliteli bir süreçten sonra mevcut işinize veya sunduğunuz hizmetlere dair yapacağınız paylaşımlar neticesinde sizi oldukça şaşırtacak çok kârlı geri dönüşler almanız mümkün.


Domain Ticareti İle Para Kazanmak :

Akılda kalıcı marka olabilecek jenerik domainleri tespit edip kaydederek bunları gerek webmaster forumlarında gerek bizzat kendinize ait web sitenizde ilan açıp sergileyerek satabilirsiniz. Dahası bu domainleri domain indirim kodu vasıtası ile mevcut fiyatının çok daha altında satın alabilirsiniz. Bilinçli yaptığınız takdirde iyi seviyede gelir elde edebilmeniz mümkün.

Özellikle domain ticareti için tescil edilmiş ve tescil eden kişi açısından çokta önem arzetmeyen bir domainin bir başkası tarafından çok önemli olduğunu ciddi paralar teklif ederek tescil eden kişiden satın aldığını bizzat gözlemlemiş olarak şunu belirtelim domain ticari ile para kazanmak gelir getirmesi açısından çok kârlı bir girişim. Tabi şunu unutmamak gerek. Alırkende kârlı olmak için her zaman ucuz domain alma politikasını mutlaka uygulayın.

Domain nasıl alınır, Bunun için Domain Kupon Kodu nasıl kullanılır, Siteyi yayınlamak için ucuz hosting nasıl alınırweb sitesi nasıl oluşturulur ve yayınlanır konularında önümüzdeki günlerde detaylı bir yazı yayınlamış olacağız. Hem konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve uygulama aşamasında zorluk çekmemek ve hemde Türkiye ve dünya çapındaki güncel indirimler konusunda anlık bilgi almak için Kuponburada.com sitemizi takipte kalmanız çok önemli.

10.000+ kişi arasına katıl, hediye indirim kodları ve çekilişlerden haberdar ol!

Aboneliğin İçin Teşekkürler

Bir şeyler Yanlış Gitti

“İnternetten Para Kazanmak İçin” Hakkında bir yorum

blank
Ali Kemal Yıldız

Çok iyi bir makale olmuş. Tebrikler. Aslında bu tür yazılarda yazmanız iyi olur.iyi yazıyosunuz.bilgilerinizden faydalanmak isteriz hocam.başarılısınız.saygılar.Ali kemal.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*