ucuz alışveriş nasıl yapılır

Kim istemez ki alışverişlerini ucuza getirmeyi?. Zira bütçeniz belli. Küçük bir miktar bile olsa artırmak ve onu başka bir ihtiyacınız için kullanabilmek akıllıca bir strateji. Bütçeyi iyi yönetmek gerekiyor. Çünkü kaliteli bütçe yönetimi sonraki adımlarınız için size kaliteli bir destek hizmeti sunacak. Bu sayede zihniniz daha rahat olduğu gibi stressiz güne başlamanın keyfinide yaşayacaksınız.

Peki ucuz alışverişin sırrı yada sırları ne?. Bu tabiki o kadar girift bir konu değil. Biraz gayretle ulaşılabilecek ve gerçekten hayatınızda çok ciddi değişikliklere sebep olabilecek bir bilgi. Siz aslında bu bilgiye ulaşıp ucuz alışverişin konforunu yaşayanları çoğu zaman gerek yakın çevrenizde gerek televizyon ekranlarında görebiliyorsunuz. Merak etmeyin artık sizde sır mahiyetindeki bu özel bilgilere ulaşabileceksiniz.


Marketlerin İndirim Günlerini Takip Edin

Türkiye’de faaliyette olan bazı marketler genel anlamda sürekli devam eden  ucuz fiyatları ile bilinirken bazı marketlerinde zaman zaman yaptığı market indirimleri vardır. Aslında her iki gruptaki market ayın yada haftanın belirli günlerinde bu tür indirimlerle müşterilerinin karşısına çıkarlar. Bu indirim günlerini takip etmek oldukça stratejik bir davranış olacaktır.

Peki hangi marketlerin indirim günlerini takip etmelisiniz?. Örneğin;

  • Şok marketin indirim günleri
  • Bim marketin indirim günleri
  • A101 aktüel ürünler için a101 indirimleri
  • Migros market indirimleri
  • Bursa ilindeyseniz Onur Market İndirim Günleri
  • İstanbulda iseniz Damla Market İndirim Günleri


gibi birçok marketin indirim günlerini takip ederek kıyafetten, gıdaya, temizlik malzemelerinden, oyuncağa kadar onlarca kalem ürünü oldukça indirimli fiyatlardan satın alabilirsiniz.


Karşılaştırma Sitelerini Mutlaka Dolaşmalısınız

E ticaret sitelerinin artması ve genel anlamda ticaretin giderek daha çok oranda internete kayması beraberinde bazı yardımcı sitelerinde oluşturulmaya başlanmasını sağladı. Artık satın almayı düşündüğünüz ürünlerin satışta olduğu internet sitelerini fiyatlar açısından karşılaştıran ve bunu saniyeler içinde karşınıza çıkaran siteler var.  

Alacağınız ürünü sipariş vermeden önce fiyat karşılaştırma siteleri ‘nde bir tur atmanızda ve bunu başarılı bir alışkanlık haline getirmenizde gerçekten fayda var. Böylece bir zaman sonra rutin olarak alış veriş öncesi ürün karşılaştırma işlemi yapmadan satın alım yapmamayı öğrenecek, bunun oldukça fazla faydasını göreceksiniz.

Mağazadaki Kıyafeti Mutlaka İnternetten Araştırın

Bulunduğunuz şehirde bir AVM ye gittiniz ve burada defacto yada lc waikiki mağazasını ziyaret ettiniz diyelim. Bu mağazada çok beğeneceğiniz bir kıyafet gördünüz. Fiyatıda oldukça uygun gibi görünüyor ancak durun bir dakika. Zira aynı ürünü internette daha ucuz fiyata görebilmeniz çok büyük olasılıkla mümkün.

Bu yüzden ürünü hemen satın almadan önce bir de internet ortamında araştırmakta fayda var. Dahası google ‘da yapacağınız defacto indirimleri veya lc waikiki indirimleri araması sonucunda oldukça sevindirici indirimlerle karşılaşma olasılığıda her zaman var.

Sezon Sonu İndirimlerini Takip Ediyormusunuz?

Özellikle giyim, kuşam, kıyafet alışverişi yapmayı planlıyorsanız, markaların sezon sonu indirimleri ‘ni beklemenizde çok büyük yarar var. Örneğin yukarıda belirttiğimiz lc waikiki yada defacto markaları bu tip indirim zamanlarında çok kaliteli ürünleri ellerinden çıkarmak amacıyla oldukça uygun fiyatlara satabilmekte.  

Gerek lc waikiki sezon sonu indirimleri gerekse defacto sezon sonu indirimleri konusunda bu önerimizi kesinlikle göz ardı etmeyin. Zira zaman zaman çok zengin insanların bile bu mağazalara gelip çantalar dolusu alışveriş yaptıklarını görebilirsiniz. Eğer daha önce farketmediyseniz şöyle belirtelim normal fiyatı 100 TL olan bir ürün lc waikiki yada defacto sezon sonu kampanlayarı sırasında %50 – %60 – %70 – %80 hatta % 90 oranlarında indirimlerle karşılabilirsiniz.


Alışveriş Kuponu ve Kodları Kullanmak

İşte en önemli ve stratejik noktalardan birisi. Aslında bu konuyu alt başlık olarak sona almamızın nedeni göz ardı edilmemesi gereken  ciddi anlamdaki önemine özellikle vurgu yapmak.  Zira alışveriş kuponu yada bir diğer ifadeyle alışveriş kodları beğendiğiniz ürünü indirimli olarak almış olsanız bile sizin için ekstra indirim kodları üreten bir sistem gibi. Dahası markaların indirim zamanları haricinde de indirim kodları ile ucuz alışveriş yapabilirsiniz. Zira indirim kodları geniş zamanlarda da kullanılacak şekilde üretilir.

Daha çok ve genelde internet alışverişlerinde yapılan alışverişleri indirimli olarak yapabilmek adına üretilen bu kodlar için kuponburada.com sitemiz sizin için çok büyük bir kaynak. Öncelikle onu sürekli takip altında tutmanızı öneriyoruz. Zira söz konusu indirimler her zaman olacak. Ayrıca markalar dönem dönem çok farklı ve sevindirici kampanyalara yapıyor. Bütün bunlardan haberdar olmanın yolu sitemizi ciddi olarak takip etmekten geçiyor. Tabi ucuz alışverişi, aile bütçesine katkıda bulunmayı ve sevdiğiniz ürünlere indirimli olarak ulaşabilmeyi istiyorsanız. Ayrıca;

İndirim Kodları hakkında detaylı bilgi için  ››  İndirim Kodu Nedir sayfamızı

İndirim Kodları Nasıl Kullanılır hakkında detaylı bilgi için ››  İndirimli Ürünler Neler sayfamızı

ziyaret edebilirsiniz.

10.000+ kişi arasına katıl, hediye indirim kodları ve çekilişlerden haberdar ol!

Aboneliğin İçin Teşekkürler

Bir şeyler Yanlış Gitti

“Ucuz Alışverişin Sırları” Hakkında bir yorum

blank
Cezmi Akifoğlu

Teşekkürler hocam. İyi bir yazı bence buna göre davranabilsek her sefer indirimli ucuz alışverişler yapılabilir.Denemek gerek.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*